PE3C5896-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C5896-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C5896-12
Description
COAX CBL SMP TO 2.92MM 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMP to 2.92mm PE-P047 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
PE-P047
Style
SMP to 2.92mm
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.92mm Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz