PE3C5721-48
DigiKey Part Number
6099-PE3C5721-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C5721-48
Description
COAX CBL 1.85MM TO 2.92MM 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 1.85mm to 2.92mm 0.086" Flexible Cable 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
0.086" Flexible Cable
Style
1.85mm to 2.92mm
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
1.85mm Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
2.92mm Plug