PE3C5293-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C5293-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C5293-24
Description
SHV JACK BULKHEAD TO SHV JACK BU
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SHV to SHV RG-223 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Packaging
Bag
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
24.00" (609.60mm)
Style
SHV to SHV
Cable Type
RG-223
1st Connector
SHV Jack
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Color
Black
2nd Connector
SHV Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C