PE3C5274-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C5274-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C5274-60
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 5'
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Contact Gender
Female
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz