PE3C5253-50CM
DigiKey Part Number
6099-PE3C5253-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C5253-50CM
Description
COAX CBL TNC TO TNC 19.6"
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC 19.69" (500.00mm)
Category
2nd Connector
TNC Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Length
19.69" (500.00mm)
Style
TNC to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
18 GHz