PE3C5244-48
DigiKey Part Number
6099-PE3C5244-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C5244-48
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 4'
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
18 GHz