PE3C5030-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C5030-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C5030-36
Description
COAX CBL RP-SMA TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to N-Type RG-400 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Packaging
Retail Package
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-400
Style
RP-SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-SMA Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz