PE3C5020/HS-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C5020/HS-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C5020/HS-24
Description
SMA MALE RIGHT ANGLE TO TNC MALE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC LMR 100 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Pasternack
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 100
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C