PE3C4951-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C4951-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4951-36
Description
COAX CBL BMA TO BMA 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BMA to BMA RG-400 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-400
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BMA to BMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
12.4 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
BMA Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C