PE3C4935-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C4935-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4935-24
Description
COAX CBL BNC TO BMA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BMA LMR 100 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
LMR 100
Style
BNC to BMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
3 GHz