PE3C4934-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C4934-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4934-36
Description
COAX CBL BNC TO BMA 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BMA LMR 100 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
LMR 100
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to BMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
BNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C