PE3C4929-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C4929-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4929-24
Description
COAX CBL BMA TO SMA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BMA to SMA LMR 100 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
LMR 100
Style
BMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Color
Black
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C