PE3C4926-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C4926-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4926-24
Description
COAX CBL BMA TO SMA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BMA to SMA LMR 100 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
LMR 100
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C