PE3C4924-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C4924-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4924-36
Description
Slide-On BMA Plug Bulkhead to Sl
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BMA to BMA LMR 100 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Feature
Flange
Length
36.00" (914.40mm)
Style
BMA to BMA
Cable Type
LMR 100
1st Connector
BMA Plug
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Frequency - Max
5.8 GHz