PE3C4916-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C4916-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4916-24
Description
COAX CBL BMA TO TNC 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BMA to TNC 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BMA to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
6 GHz