PE3C4913-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C4913-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4913-36
Description
COAX CBL BMA TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BMA to N-Type PE-SR402FLJ 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
PE-SR402FLJ
Style
BMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
11 GHz