PE3C4908-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C4908-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4908-12
Description
COAX CBL BMA TO SMA 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BMA to SMA 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
18 GHz