PE3C4885-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C4885-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4885-60
Description
COAX CABLE BMA TO SMA 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BMA to SMA RG-405 60.0" (1.5m) 5.0'
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
RG-405
Style
BMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
10 GHz