PE3C4872-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C4872-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4872-60
Description
COAX CABLE BMA TO BMA 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BMA to BMA RG-405 60.0" (1.5m) 5.0'
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Style
BMA to BMA
Cable Type
RG-405
1st Connector
BMA Plug
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Frequency - Max
12 GHz