PE3C4742-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C4742-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4742-36
Description
COAX CBL NMO TO SMA 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial NMO to SMA LMR 195 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
LMR 195
Style
NMO to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
NMO
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Non-Gendered
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5 GHz