PE3C4724-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C4724-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4724-24
Description
LC MALE TO LC FEMALE CABLE 24 IN
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial LC to LC RG-218 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Bag
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-218
Style
LC to LC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
LC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
LC Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C