PE3C4483-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C4483-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4483-60
Description
SSMC Plug Right Angle to SSMC Ja
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SSMC to SSMC 0.086" Semi-Rigid Cable 60.0" (1.5m) 5.0'
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
0.086" Semi-Rigid Cable
Style
SSMC to SSMC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SSMC Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
12.4 GHz