PE3C4474-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C4474-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4474-12
Description
COAX CBL SMA TO SSMC 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SSMC RG-316 DS 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Retail Package
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-316 DS
Style
SMA to SSMC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
3 GHz