PE3C4473-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C4473-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4473-36
Description
COAX CBL SMA TO SSMC 36"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SSMC RG-316 DS 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Obsolete
Cable Type
RG-316 DS
Style
SMA to SSMC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz