PE3C4470-18
DigiKey Part Number
6099-PE3C4470-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4470-18
Description
COAX CBL SSMC TO SSMC 18"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SSMC to SSMC RG-316 DS 18.00" (457.20mm)
Length
18.00" (457.20mm)
Cable Type
RG-316 DS
Style
SSMC to SSMC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SSMC Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz