PE3C4467-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C4467-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4467-24
Description
COAX CBL N-TYPE TO SSMC 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to SSMC RG-178 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-178
Style
N-Type to SSMC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
2 GHz