PE3C4457-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C4457-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4457-24
Description
COAX CBL SSMC TO SSMC 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SSMC to SSMC RG-178 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-178
Style
SSMC to SSMC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SSMC Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz