PE3C4457-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C4457-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4457-12
Description
COAX CBL SSMC TO SSMC 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SSMC to SSMC RG-178 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-178
Style
SSMC to SSMC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SSMC Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz