PE3C4425-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C4425-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4425-12
Description
SMA MALE RIGHT ANGLE TO SSMC PLU
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SSMC LMR 100 12.00" (304.80mm)
Packaging
Bag
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
LMR 100
Style
SMA to SSMC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz