PE3C4414-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C4414-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4414-12
Description
BNC Male to SSMC Plug Right Angl
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SSMC RG-316 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-316
Style
BNC to SSMC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz