PE3C4412-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C4412-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4412-36
Description
SMA Female Bulkhead to SSMC Plug
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SSMC RG-316 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-316
Style
SMA to SSMC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
3 GHz