PE3C4388-48
DigiKey Part Number
6099-PE3C4388-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4388-48
Description
COAX CBL SSMC TO SSMC 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SSMC to SSMC RG-178 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
RG-178
Style
SSMC to SSMC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SSMC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz