PE3C4388-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C4388-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4388-36
Description
COAX CBL SSMC TO SSMC 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SSMC to SSMC RG-178 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-178
Style
SSMC to SSMC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SSMC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz