PE3C4386-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C4386-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4386-12
Description
COAX CBL BMA TO SMA 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BMA to SMA RG-316 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-316
Style
BMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
3 GHz