PE3C4157/HS-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C4157/HS-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4157/HS-36
Description
WATER BLUE FAKRA JACK TO FAKRA J
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial Fakra to Fakra RG-316 DS 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-316 DS
Cable Impedance
50 Ohms
Style
Fakra to Fakra
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
Fakra Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
Fakra Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C