PE3C4136-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C4136-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4136-24
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type SPP-250LLPL 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
SPP-250LLPL
Style
7/16 DIN to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz