PE3C4061-18
DigiKey Part Number
6099-PE3C4061-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4061-18
Description
COAX CBL SMA TO MMBX 18"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MMBX RG-316 DS 18.00" (457.20mm)
Length
18.00" (457.20mm)
Cable Type
RG-316 DS
Style
SMA to MMBX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz