PE3C4035-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C4035-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4035-12
Description
COAX CBL SMA TO MMBX 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MMBX RG-174 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Retail Package
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-174
Style
SMA to MMBX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
1 GHz