PE3C4024-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C4024-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4024-24
Description
COAX CBL N-TYPE TO MMBX 24"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to MMBX RG-316 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Retail Package
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-316
Style
N-Type to MMBX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
3 GHz