PE3C3993-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C3993-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C3993-24
Description
COAX CBL N-TYPE TO MMBX 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to MMBX RG-178 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-178
Style
N-Type to MMBX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
3 GHz