PE3C3990-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C3990-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C3990-12
Description
COAX CBL SMA TO MMBX 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MMBX RG-178 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-178
Style
SMA to MMBX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz