PE3C3986-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C3986-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C3986-24
Description
COAX CBL MMBX TO MMBX 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MMBX to MMBX RG-178 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-178
Style
MMBX to MMBX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
MMBX Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz