PE3C3768LF/HS-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C3768LF/HS-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C3768LF/HS-36
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LMR 195 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
LMR 195
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C