PE3C3738-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C3738-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C3738-24
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-223 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-223
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
11 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C