PE3C3661-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C3661-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C3661-24
Description
COAX CBL MMCX TO MMCX 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MMCX to MMCX LMR 100 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
LMR 100
Style
MMCX to MMCX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
MMCX Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz