PE3C3658/HS-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C3658/HS-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C3658/HS-12
Description
TNC MALE RIGHT ANGLE TO TNC FEMA
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC LMR 195 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Packaging
Bag
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
LMR 195
Style
TNC to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz