PE3C3583-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C3583-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C3583-12
Description
COAX CBL BNC TO CABLE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to Cable RG-188 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
Cable (Round)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-188
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to Cable
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms