PE3C3453-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C3453-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C3453-36
Description
COAX CBL BNC TO BNC 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-188 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-188
Style
BNC to BNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
1 GHz