PE3C3413-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to BNC RG-316 24.00" (609.60mm)
PE3C3413-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C3413-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C3413-24
Description
COAX CBL RP-SMA TO BNC 24"
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-316
Style
RP-SMA to BNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz