PE3C3413-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to BNC RG-316 12.00" (304.80mm)
PE3C3413-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C3413-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C3413-12
Description
COAX CBL RP-SMA TO BNC 12"
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-316
Style
RP-SMA to BNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz